Menu
Platba na splátky

Máte zájem o naše produkty a již také vypracovanou kalkulaci, ale schází Vám finanční prostředky k její realizaci? Nezoufejte. Nabízíme Vám možnost uzavření úvěru a platby na splátky. Pomocí GE Money kalkulátoru níže si můžete orientačně určit vlastní splátkový kalendář a v případě dalšího zájmu nás kontaktovat.

GE Money kalkulátor

Výše požadovaného úvěru:

Kastlová/špaletová okna

Předností špaletových oken jsou výborné tepelné vlastnosti a zvuková těsnost. V těchto parametrech jednoznačně předčí okna plastová i eurookna. Tento efekt lze ještě zvýšit použitím dvojskel.

Zasklení

Metoda zasklívání kastlových oken závisí především na přání zákazníka a požadavcích památkářů. Obvykle je možno zasklívat pomocí sklenářského tmelu nebo profilované dřevěné lišty.

Tmel volíme v případě jednoduchého zasklívání vnějších křídel, obvykle na vyžádání památkářů. Naopak pro izolační dvojsklo nebo vnitřní křídla se spíše užívá zasklívací lišta. Vzhledem k tomu, že dochází k neestetickému sesychání tmelu, zabarvujeme jej vrchní barvou.

V případě zasklívání izolačních dvojskel používáme sklo o tloušťce 4 mm a meziskelní rámeček 8 mm šířky. Pokud zasklíváme skla jednoduchá, obvykle se používá šířka 4 - 5 mm. K jednoduchému zasklívání lze použít i sklo s bezpečnostní fólií z vnější strany křídla.

Aby zasklení špaletových oken bylo kvalitní, vykazovalo dobré tepelné vlastnosti a předešli jsme prostupu vody, vždy sklo nebo izolační dvojsklo podsilikonujeme.

Materiál

K výrobě kastlových a špaletových oken se nejčastěji používá masivní smrk, borovice nebo modřín. Cenově nákladnější, ale vysoce odolná jsou také špaletová okna z dubu.

Kastlová okna lze také vyrobit z dřevěných lamelových profilů o šířce 68 mm. Stejně jako u eurooken se používají hranoly napojované - a tedy levnější - nebo fixní. Nejčastěji jsou to hranoly smrkové, borové a v současnosti narůstá zájem i o dubové.

Povrch

Stejně jako výroba špaletových a kastlových oken vyžaduje velkou zručnost a znalost technologií, i jejich povrchová úprava je specifická.

Zvláště, pokud je třeba dodržet vzhled původních oken - bývá to nejčastěji u oken z masivu - provádí se nátěr štětcem. Z důvodu zachování původního charakteru okna se používají nátěry odpovídající době, z nichž historická budova pochází. Nejčastěji tedy pacujeme s nátěry na bázi olejů a fermeží. Po dlouholetých zkušenostech jsme zvolili k těmto nátěrům barvy značky AKZO-NOBEL. Provádíme obvykle čtyři vrstvy nátěru. Jeho velkou předností je, že na rozdíl o lazur, neoprýskává, je odolný proti UV záření, povětrnostním vlivům, reguluje vlhkost dřeva, odpuzuje vodu a v neposlední řadě je hygienicky i ekologicky nezávadný.

Okapnice

Pro kastlová a špaletová okna z masivu se obvykle používají dřevěné nebo měděné okapnice, méně často okapnice z taženého hliníku s fólií. Pokud máte špaletová okna v provedení Euro 68, patrně sáhnete po hliníkových rámových okapnicích.

Křídlové okapnice bývají buď z hliníku nebo dřeva.

O tom jaké si zvolíte okapnice rozhoduje nejen váš vkus a finanční možnosti, ale pokud se budova nachází v chráněném pásmu, tak i názor památkářů.

Těsnění

Abychom nenarušili původní vzhled oken, používáme celoobvodové silikonové těsnění, které je zafrézované ve středu křídla. Závisí na požadavcích zákazníka, zda je bude chtít umístit na vnějších nebo vnitřních křídlech.

I v případě, že okno je zaskleno izolačním dvojsklem, použití těsnění doporučujeme.

Pokud se jedná o kastlová okna typu Euro 68, používá se stejný systém těsnění jak u eurooken.

Kování

K tomu, abychom dosáhli původního dobového vzhledu okna, používáme také požadované typy kování, včetně veškerých součástí jako jsou olivy, rozvory, dorazy, obrtlíky, záskočky, háky na zajištění křídla otevíravého ven apod.

V rámci výroby okna jsou panty a rozvory přizpůsobeny každému oknu tak, aby co nejvíce odpovídaly jeho původnímu vzhledu .

Na přání můžeme okna osadit pákovými otevírači na nadsvětlíky pro snadné větrání.

U běžných špaletových oken je možné také použít kování, které se užívá pro eurookna. Značně se tím rozšiřuje výběr sortimetnu kliček. Protože toto kování umožňuje zavírání okna ve více bodech křidla, dosahujeme tím i lepší tepelné těsnosti.Mapa webu
Genesis creative studio, © 2009