Menu
Platba na splátky

Máte zájem o naše produkty a již také vypracovanou kalkulaci, ale schází Vám finanční prostředky k její realizaci? Nezoufejte. Nabízíme Vám možnost uzavření úvěru a platby na splátky. Pomocí GE Money kalkulátoru níže si můžete orientačně určit vlastní splátkový kalendář a v případě dalšího zájmu nás kontaktovat.

GE Money kalkulátor

Výše požadovaného úvěru:

Eurookna

U výměny oken se poslední dobou zcela neprávem zapomíná na dřevěná okna, která se po modernizaci pyšní názvem eurookna. Splňují všechna kritéria na zateplení vašeho bydlení a přidají do něj příjemný dotek přírody.

Naše eurookna včetně zasklení splňují normu ČSN 730540.

Eurookna - výhody

Zcela jasnou předností eurooken je 100% přírodní materiál a ekologičnost. I když plastová okna od nás jsou z bezolovnatých plastů - tzn. jsou také ekologická, dřevo je materiál ryze přírodní. Eurookna s sebou přináší řadu dalších výhod: vyšší tuhost, nízkou tepelnou roztažnost a propustnost vlhkosti (dřevo "dýchá").

Výhodou je také možnost opravy menšího poškození okna. U plastových oken je potřebné vyměnit celé okno. Dnešní eurookna jsou navíc vyráběna technologií, která zabraňuje jejich nevhodnému kroucení.

Neopomenutelnou výhodou je také možnost renovace oken nátěrem - budou pak vypadat jako nová. Barevná plastová okna naproti tomu postupem času blednou, bez možností obnovení původního vzhledu. S novým nátěrem oken vám s radostí pomůžeme.

Životnost je při správné péči daleko vyšší než u plastových oken - 100 let. Navíc jsme přímo dodavatelem eurooken. Dalšími důvody proč si nás vybrat je vysoká profesionalita, stabilita a kvalitní reference.

Eurookna - výhody oproti plastovým oknům

 • Pevnost a tvarová stálost konstrukce
 • V porovnání s imitacemi dřeva na plastových profilech vyšší stálobarevnost
 • Třívrstvý, ekologický nátěrový systém s dlouhou životností
 • Ověřená dlouhodobá životnost dřevěných oken
 • Dvoustupňové těsnění
 • Zejména oproti levným plastovým profilům lepší izolant
 • Přerušený tepelný most ve spodní části rámu okna – okapnice s nose s přerušeným tepelným mostem
 • Možnost opravitelných vad vzniklých mechanickým poškozením s dosažením kvalitního výsledného efektu
 • Křídlová okapnice
 • Vysoká stálost a pevnost bez nutnosti vnitřních výztuh
 • Vysoká kvalita zpracování a komponentů použitých k výrobě oken
 • Vyšší variabilita ve tvarech oken a profilaci doplňků
 • Dřevo je přírodní a ekologický materiál a obnovitelný zdroj
 • Nemusíte mít pochybnosti o počtech komor plastových profilů a vůbec o vlastnostech a druhu použitých plastových profilů
 • Vysoká estetická hodnota
 • Pozor na okna vyrobená z recyklovaného plastu

Eurookna - nevýhody

Dřevo přináší i své nevýhody. Eurookna jsou přibližně o 20% dražší a potřebná je také zvýšená péče. Na rozdíl od takřka bezúdržbových plastových oken, je potřebné eurookna ošetřit jednou do roka oživovací sadou. Při dodržení této péče postačí okna přetřít jenom jednou za 10 až 15 let.

Eurookna - ano nebo ne?

Vyjmenovali jsme hlavní výhody i nevýhody dřevěných eurooken. Rozhodnutí je na každém, jakému materiálu dá přednost. Pro někoho jsou eurookna znakem prestiže a spojení s přírodou, jiní zase upřednostní jednoduchost a bezúdržbovost oken plastových. Eurookna nejsou vhodná pro každého, ale ti, co si je vybrali, nelitují.

Eurookna - tvar

Zakázkova výroba a vlastní konstrukce okna umožňuje vytvářet libovolné tvary dle individualních projektů jednotlivých staveb. Architekt či budoucí uživatel tak může plně rozvinout svoji fantazii při vytváření originálních projektů. Okna jednokřidla, dvoukřidla se sloupkem i bez sloupku, kruhová a jiné nepravoúhlé tvary mohou byt dále ozvláštněny použitím specialních skel, vitrážemi či okenními příčkami. Zákazník si může vybrat mezi příčkami meziskelnimí, které jsou umístěny ve vzduchové dutině mezi skly, příčkami lepenými, které jsou nalepovány na vnějších stranách skleněných vyplní a pevnými příčkami, vsazenými přímo do křídla okna. Pevné příčky dělí celoplošné skleněné výplně a zpevňují celé křídlo okna.

Eurookna - materiál

Pečlivý výběr materiálu je podmínkou pro zabezpečení vysoké kvality a tvarové stálosti okna. Základním konstrukčním prvkem je dřevěný třívrstvý hranol, vysoušený na 11-14 % abs. vlhkosti, před vlastní výrobou ohoblovaný na rozměr 68 x 80 mm. Nejčastěji používanymi dřevinami jsou evropské jehličnany smrk a borovice, z evropských listnáčů pak pouze dub. Pro svoji jedinečnou barvu a strukturu si stále větší oblibu získavaji tropické dřeviny rodu meranti.

Eurookna - zasklení

Izolační skla jsou tvořena dvěma nebo více tabulemi plochého skla, jejichž vzdálenost je vymezena různou šiřkou distančního ramečku. Distanční rámeček je vyroben zpravidla ze slitin hliníku a jeho vnitřní dutina je plněna molekulovým sítem. V současné době se zavadí tzv. teplé rámečky (nebo také teplé hrany od angl. warm edge) které eliminují tepelný most ve spojení izolačních dvojskel.

Základní utěsnění a spojení rámečků se skly je zabezpečeno prostřednictvím trvale plastického butyloveho tmelu. Obvodové utěsnění se provadí thiokolovým trvale pružným tmelem, přip. silikonovým tmelem. Mezi tabulemi skla vznikne hermeticky utěsněná komora, obsahující vysušený vzduch nebo určitý plyn.

Kombinací různých typů skel a/nebo naplněním utěsněného prostoru mezi skly určitým plynem mohou izolačni skla plnit i požadavky na:

 • vyšší tepelnou izolaci (při použiti Low-E skel, plněním meziprostoru vzácným plynem)
 • ochranu před slunečním zařením (při použití reflexních a absorpčních skel)
 • ochranu proti hluku (použitím vrstvených skel)
 • bezpečnostní charakter (použitím bezpečnostních skel)

Eurookna - zasklení STANDARD

Izolační dvojskla jsou tvořena dvěma tabulemi plochého skla, jejíž vzdálenost je vymezována různě širokými distančními profily. Ohýbaný hliníkový distanční profil je naplněn vysoušecím prostředkem, který zabraňuje kondenzaci vodních par v meziskelní dutině. Celoobvodové spojení skla s ohýbaným hliníkovým distančním profilem je provedeno organickým, trvale plastickým tmelem, který působí jako bariéra proti pronikání vlhkosti do meziskelní dutiny. Vnější okraj izolačního skla je utěsněn trvale pružným tmelem s výbornými fyzikálně-mechanickými vlastnostmi. Takto konstruovaná izolační dvojskla jsou odolná proti mechanickému namáhání - tlaku, nárazovému větru, vibracím. Aby izolační sklo mohlo plnit rozmanité funkce, kombinují se různé druhy plochého skla, čímž lze zajistit požadované vlastnosti tepelně izolační, protisluneční, zvukově izolační a bezpečnostní.

Eurookna - zasklení HEAT MIRROR

Izolační skla Heat Mirror představují v dnešní době to nejlepší, co na trhu izolačních skel vůbec existuje. Vznik Heat Mirror je důsledkem vývoje amerického vojenského průmyslu, který měl ochránit posádky kosmických lodí před účinky škodlivého záření.

Jednotka izolačního skla Interm Heat Mirror je v podstatě dvojsklo, uvnitř kterého je napnuta fólie Heat Mirror. Výsledkem je třívrstvý systém se dvěma nezávislými komorami, který svými vlastnostmi převyšuje trojsklo a zachovává si hmotnost dvojskla. Fólie Heat Mirror je nositelkou unikátních vlastností výsledného dvojskla – je průhledná pro viditelné světlo, ale odráží tepelné a ultrafi alové záření. V kombinaci s nízkoemisivním sklem s pokovením a při použití plynů s nízkou tepelnou vodivostí dosahuje vyjímečných hodnot koeficientu tepelné propustnosti v rozmezí 0,5-0,7 Wm-2K-1, což jsou hodnoty o 50–90% lepší ve srovnání s nejlepšími izolačními dvojskly klasickými. Izolační sklo Heat Mirror odráží tepelné záření zpět ke zdroji. Tento fakt v praxi znamená další pozoruhodnou schopnost- zabránit v létě přehřívání interiéru při zachování maximálního průchodu viditelného záření, není tedy nutné použití refl exního skla, které sice zabrání průchodu tepelné složky záření do interiéru, zároveň však ztmaví místnost omezením průchodu záření ve viditelné části spektra. Uvedené dvě vlastnosti skel Heat Mirror mají významný vliv na snížení nákladů na vytápění v zimě a na klimatizaci v létě.

Další výhody zasklení HEAT MIRROR

 • vyrovnání teploty v půdorysu místnosti u okna a v centru po celý rok
 • vysoká odolnost proti kondenzaci vodní páry na vnitřním skle v zimě
 • zvýšení zvukové izolace zlepšení růstu rostlin vlivem snížení kolísání teplot za sklem
 • nepropouští UV záření do místnosti, tedy zabraňuje blednutí barev v interiéru

Doporučené použití

 • nízkoenergetické domy - značně omezí náklady na vytápění
 • muzea, knihovny, galerie, výlohy obchodů – chrání předměty a exponáty před škodlivým UV zářením
 • bazény- snížení možnosti vzniku kondenzátu na vnitřní straně zasklení
 • zimní zahrady – umožní celoroční užívání bez nutnosti topení nebo klimatizace
 • prosklené fasády- snižuje náklady na vytápění, klimatizaci, vyrovnává teplotu za sklem a tím zlepšuje pracovní a životní prostředí pro uživatele
 • zasklení šikmých ploch a střech – menší zhoršení tepelně izolačních vlastností v porovnání s klasickým, izolačním sklem

SPRÁVNÝM VÝBĚREM OKENNÍHO SKLA MŮŽETE:

 • výrazně snížit náklady na vytápění
 • zajistit příjemné klima bytu i v blízkosti oken
 • chránit svůj dům před nevítanými návštěvníky
 • chránit se před úrazem v důsledku prasknutí skla
 • redukovat hluk v domě
 • zabránit nadměrnému ohřívání prostor bytu slunečními paprsky

NYNÍ TECHNOLOGIE HEAT MIRROR ZA CENU OBYČEJNÉHO DVOJSKLA.

Eurookna - těsnění

Elastické celoobvodové těsnění zajišťuje nepropustnost i při nárazovém větru a dešti a zabraňuje nežádoucímu úniku tepla z místnosti. Je vyrobeno z trvalé plastické silikonové pryže nebo měkčeneho PUR. Zasazeno je do drážky v okenním křídle. Pro zvýšení jeho tepelných a zvukových izolačníh účinků lze toto těsnění zdvojnásobit.

Eurookna - okapnice

Termookapnice s přerušeným tepelným mostem spolehlivě odvádí vodu stekající z křídla mimo okenni sparu a ram. Je vyrobena z hlinikové, speciálně profilované lišty, povrchově ošetřena eloxovaním. Na přání zákazníka lze okno doplnit o okapnici na křídle, chranici spodní vlys křídla.

Eurookna - kování

Dokonale přitlačuje křídlo do rámu. Třípolohova klika zjednodušuje kombinaci otevírání, vyklápěni a zavírání a zajišťuje vícebodové bezpečné uzamčení v jedné rovině. Kovaní je možné doplnit o prvky zajišťující štěrbinové větraní.

Eurookna - povrch

Transparentní nebo krycí povrchová úprava je prováděna ekologicky nezávadnými, vysoce kvalitními barvami tradičních značek. Před vlastním nátěrem je dřevo nejprve impregnováno. Barvy lze vybírat ze vzorkovnice barev RAL. Na povrchovou upravu je standardně poskytována pětiletá záruka, bez mechanického poškození však tyto barvy zůstavají svěží po celá desetileti.

Eurookno

Eurookna - kliky

Kliky k oknům dodáváme v různých odstínech a šestipolohovací. Barvy klik se dají sladit s okapnicemi na stávájícím okně. Na balkonové dveře dáváme o něco delší kliku v které je bezpečnostní fabka pro uzamčení celého okna. Výhradním dodavatelem klik pro naši společnost je firma Twin s.r.o.

Typy klik

Eurookna - parapety

K našim eurooknům Vám také vyrobíme vnější hliníkové a vnitřní dřevěné parapety přízpůsobené přesně na míru Vašemu výběru. Co se vnitřních parapetů týče, můžete si vybrat typ uchycení parapetů (přilepení pomocí pěny, připevnění pomocí konzol), typ parapetů (s nosem či bez nosu) a také jejich hloubku. Typ dřeva a barva bude samozřejmě odpovídat Vašim eurooknům. Také vnější parapety dokážeme vyrobit přesně na míru a díky nejnovějším technologiím mají tyto parapety velkou mechanickou odolností vůči klimatickým vlivům a barevnou stálostí.

Vnitřní parapet bez nosu Vnitřní parapet s nosem

Eurookna - profily

Eurookna dodáváme ve 4 profilech:

 • Eurookna IV68
 • Eurookna IV78
 • Eurookna IV88
 • Eurookna IV92

Eurookno IV68 Eurookno IV78 Eurookno IV88 Eurookno IV92

Jednotlivé profily se od sebe liší tlouštkou a typem zasklení - Eurookna IV68 jsou osazeny dvojsklem, ostatní profily poté trojsklem, přičemž navíc existují různé typy dvojskel a trojskel, což se také promítne do jejich izolačních vlastností. Konkrenté vlastnosti naleznete v následujících tabulkách.

Eurookno IV68

Zasklení Tloušťka
(mm)
U
(W/m2K)
Tvis
(%)
g
(%)
Tl. okna
(mm)
U okna
(W/m2K)
Standard 24 1,1 79 63 68 1,4
Heat Mirror 25 0,7 69 48 68 1,2

Eurookno IV78

Zasklení Tloušťka
(mm)
U
(W/m2K)
Tvis
(%)
g
(%)
Tl. okna
(mm)
U okna
(W/m2K)
Standard 32 0,7 71 48 78 1,1
Heat Mirror 33 0,7 69 48 78 1,1

Eurookno IV88

Zasklení Tloušťka
(mm)
U
(W/m2K)
Tvis
(%)
g
(%)
Tl. okna
(mm)
U okna
(W/m2K)
Standard 44 0,6 71 48 88 1,0
Heat Mirror 45 0,5 69 48 88 1,0

Eurookno IV92

Zasklení Tloušťka
(mm)
U
(W/m2K)
Tvis
(%)
g
(%)
Tl. okna
(mm)
U okna
(W/m2K)
Standard 44 0,6 71 48 92 1,0
Heat Mirror 45 0,5 69 48 92 1,0

U - Koeficient prostupu tepla, udává množství tepla, které projde za časovou jednotku jedním m2 stavebního dílce při teplotním rozdílu vzduchu uvnitř a venku 1 Kelvin. Čím menší je hodnota, tím větší je tepelná izolace.

Tvis -

g - Činitel propustnosti celkové energie slunečního záření, udávaný v %. Čím vyšší hodnota parametru g, tím horší vlastnosti má sklo v letních měsících z hlediska průniku tepla okny do místnosti.

Mapa webu
Genesis creative studio, © 2009